NBA: 11 zbiórek Gortata, Clippers pokonali Nuggets

23.12.2018 14:54
Marcin Gortat

Marcin Gortat zdobył cztery punkty i miał 11 zbiórek, a jego Los Angeles Clippers wygrali u siebie z liderem Konferencji Zachodniej Denver Nuggets 132:111 w sobotnim meczu ligi NBA. To drugie kolejne zwycięstwo zespołu polskiego koszykarza po serii czterech porażek.

Środkowy z Łodzi mecz rozpoczął w podstawowej piątce, a na parkiecie łącznie spędził 20 minut. Trafił dwa z pięciu rzutów z gry, a jego dorobek uzupełnia największa w meczu liczba 11 zbiórek, asysta i blok. Popełnił także jedną stratę i dwa faule.

Clippers wygrali każdą kwartę tego spotkania. Pierwszą kończyli z ośmiopunktowym prowadzeniem (34:26), które powiększali w kolejnych odsłonach.

Wśród zwycięzców najlepsi byli Włoch Danilo Gallinari i Tobias Harris, którzy zdobyli po 21 punktów, a zmieniający Gortata na pozycji środkowego Motrezl Harrell dodał 20 i 10 zb.

Dla prowadzących na Zachodzie Nuggets była to najbardziej dotkliwa porażka w sezonie, przerywającą ich serię czterech zwycięstw z rzędu. Wcześniej nie przegrali żadnego spotkania różnicą większą niż 10 punktów.