Zamknij

Marcin Gortat odrzuca propozycje klubów z NBA. Polak ma jasny cel

Maciej Walasek
21.02.2019 19:29
Marcin Gortat

Marcin Gortat miał możliwość szybkiego powrotu do NBA. Polak jednak odrzucił ofertę i chce koniecznie grać dla Golden State Warriors.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Marcin Gortat w ostatnim dniu okna transferowego przestał być zawodnikiem Clippers. Zespół z Los Angeles jest w trakcie przebudowy drużyny, w której nie widział 35-latka. O Polaka stara się kilka klubów, które przedstawiły mu konkretne umowy. Łodzianin jednak odrzucił oferty, bo jak dowiedział się Chris Haynes, dziennikarz Yahoo Sports, Gortat chciałby występować w Golden State Warriors, którzy obecnie są mistrzami w NBA.

Zobacz także

Marcin Gortat nadal bez klubu w NBA: Polak liczy na Golden State Warriors

O sytuacji poinformował Karol Wasiek ze Sportowych Faktów. Dziennikarz podał, że polski zawodnik w ciągu kilku ostatnich dni odrzucił propozycję gry dla kilku drużyn, które liczą się w walce o mistrzostwo ligi. Jednym z zespołów było Milwaukee Bucks.

- Swoje lata już mam, ale czuję się naprawdę świetnie fizycznie i gdybym sam był swoim agentem, mocno bym się polecał do Golden State Warriors – mówił Marcin Gortat.

35-latek rozegrał 47 meczów w barwach Clippers, gdzie w 43 z nich wychodził w pierwszym składzie. Średnio na boisku spędzał 16 minut, gdzie w trakcie zdobywał 5 punktów, 5,6 zbiórek oraz 1,4 asyst.

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW