NBA: Porażka Washington Wizards, Marcin Gortat bez punktu

Andreas Nicolaides
18.04.2018 09:00
NBA, Washington Wizards

Marcin Gortat nawet raz nie trafił do kosza, a jego Washington Wizards przegrali na wyjeździe z Toronto Raptors 119:130 w meczu 1. rundy fazy play off ligi NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw zespół Polaka przegrywa 0-2.

Gortat tradycyjnie zaczął spotkanie w wyjściowym składzie, ale na parkiecie przybywał łącznie tylko 12 minut. W tym czasie oddał cztery niecelne rzuty, a także miał trzy zbiórki i popełnił dwa faule.

Mecz praktycznie pozbawiony był historii. Raptors już w pierwszej kwarcie osiągnęli 22-punktowe prowadzenie i do końca kontrolowali przebieg gry. Tylko na moment, na początku czwartej kwarty ich przewaga stopniała do pięciu punktów, ale po kilku minutach znów urosła do 20.

NBA: Porażka Washington Wizards z Toronto Raptors

Kanadyjski zespół do triumfu poprowadził DeMar DeRozan, który zdobył 37 punktów. Litwin Jonas Valanciunas dołożył 19 pkt i 14 zbiórek, a Kyle Lowry 13 pkt i 12 asyst.

- Nie planowałem zdobyć aż tylu punktów. Po prostu chciałem grać agresywnie - powiedział DeRozan po ustanowieniu rekordu kariery w fazie play off.

Wśród pokonanych najlepszy był John Wall - 29 pkt i dziewięć asyst. Zawiódł natomiast Bradley Beal uzyskując zaledwie dziewięć punktów.

- Jeśli mamy pokonać Raptors, to potrzebujemy znacznie lepiej grającego Bradleya - przyznał trener Wizards Scott Brooks.

NBA 2018: wyniki fazy play-off

Teraz rywalizacja przenosi się do Waszyngtonu, gdzie drużyny zmierzą się w piątek i w niedzielę.

2-0 prowadzą także koszykarze Boston Celtics grający z Milwaukee Bucks. Minionej nocy wygrali we własnej hali 120:106. Wśród gospodarzy prym wiódł Jaylen Brown, zdobywca 30 punktów. W ekipie Bucks na wyróżnienie zasługuje Grek Giannis Antetokounmpo - 30 pkt, dziewięć zbiórek i osiem asyst.