Mistrzowie NBA nie przyjmą zaproszenia Donalda Trumpa?

Krzysztof Sobczak
14.06.2017 09:00
Golden State Warriors
fot. PAP/EPA

Koszykarze Golden State Warriors, którzy w poniedziałek zostali mistrzami ligi NBA, prawdopodobnie nie odwiedzą Białego Domu i nie spotkają się z prezydentem Donaldem Trumpem - poinformowały amerykańskie media.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Najlepsza drużyna NBA taką decyzję miała ponoć podjąć na długo przed wywalczeniem mistrzowskich pierścieni. Jej trener Steve Kerr już w listopadzie powiedział portalowi NBCSportsBayArea.com, że w przypadku wywalczenia tytułu zaproszenie do Białego Domu nie zostanie przyjęte. Media przypomniały, że w czasie kampanii wyborczej w USA niektórzy zawodnicy "Wojowników", w tym m.in. gwiazda zespołu Stephen Curry, krytycznie wypowiadali się na temat Trumpa.

Zobacz także

Klub z Oakland odniósł się do spekulacji w oświadczeniu, w którym napisano, m.in.: - Na razie jest czas na świętowanie. Póki co też nie otrzymaliśmy zaproszenia do Białego Domu, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, podejmiemy stosowną decyzję.

Warriors drugie w historii klubu mistrzostwo NBA zapewnili sobie w poniedziałek, wygrywając piąty mecz z Cleveland Cavaliers 129:120 i kończąc rywalizację w wielkim finale play off wynikiem 4-1.

Ze spotkania z prezydentem, co jest tradycją w przypadku mistrzowskich zespołów największych zawodowych lig, jak NFL, MLB, NHL i NBA, zrezygnowali w tym roku niektórzy futboliści New England Patriots - triumfatorzy Super Bowl.

RadioZET.pl/PAP/KS