NBA: Derby Los Angeles dla Lakers, dwa punkty Gortata

01.02.2019 09:00
Clippers przegrali z Lakers

Marcin Gortat zdobył tylko dwa punkty, a jego Los Angeles Clippers po dogrywce przegrali z Los Angeles Lakers 120:123 w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół polskiego koszykarza z bilansem 28-24 zajmuje ósme miejsce w Konferencji Zachodniej.

Polski środkowy zaczął mecz w podstawowym składzie, ale na parkiecie łącznie przebywał tylko 16 minut. Trafił jeden z trzech rzutów z gry, a jego dorobek uzupełniają cztery zbiórki, dwie asysty i dwa bloki. Popełnił dwie straty oraz dwa faule.

NBA: Powrót LeBrona Jamesa

Wydarzeniem był powrót do gry LeBrona Jamesa po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pachwiny. Gwiazdor Lakers na swoim koncie zapisał 24 punkty, 14 zbiórek i dziewięć fauli.

Spotkanie przez większość czasu było bardzo wyrównane. "Jeziorowcy" co prawda w trzeciej kwarcie osiągnęli 14-punktowe prowadzenie, ale Clippers zdołali zniwelować stratę, gdy do końca czwartej części gry pozostawało 35,9 s.

Zespół Gortata w tym sezonie wygrał cztery wcześniejsze mecze zakończone dogrywkami. Przedłużyć serii jednak się nie udało. Wśród pokonanych najlepszy był rezerwowy Lou Williams - 24 pkt.

Clippers kolejne spotkanie rozegrają w sobotę - na wyjeździe z Detroit Pistons (22-28).