NBA: Bójka na treningu Chicago Bulls. Złamana szczęka i długa przerwa

Krzysztof Sobczak
18.10.2017 12:44
Nikola Mirotić
fot. AP/Fotolink/EastNews

Czarnogórski skrzydłowy Nikola Mirotić jest niezdolny do gry do odwołania po tym, jak na treningu Chicago Bulls pobił się z kolegą z drużyny - poinformował klub występujący w koszykarskiej lidze NBA.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do bójki Miroticia i Bobby'ego Portisa doszło podczas wtorkowego treningu zespołu. Mocno uderzony w twarz Czarnogórzec doznał wstrząśnienia mózgu i złamania górnej szczęki. Przez kilka minut leżał na parkiecie. Został zabrany do szpitala, który opuścił tego samego dnia. Prawdopodobnie konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

Zobacz także

- Mirotić jest niezdolny do gry do odwołania. Klub rozważa nałożenie sankcji dyscyplinarnych - oświadczyły władze Bulls.

Urodzony w Czarnogórze, ale reprezentujący Hiszpanię 26-letni Mirotic w drużynie "Byków" występuje od 2014 roku. W minionym sezonie zdobywał średnio w meczu 10,6 pkt i miał 5,5 zbiórki. Podpisał ostatnio dwuletni kontrakt, gwarantujący mu w bieżących rozgrywkach 12,5 mln dolarów, co jest drugą gażą w zespole, po środkowym Robinie Lopezie - 13,788 mln.

22-letni Portis, który zarobi 1,516 mln dolarów, rywalizuje z nim o miejsce w pierwszej piątce na pozycji silnego skrzydłowego. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 6,8 pkt i odnotował 4,6 zb.

Zespół Chicago Bulls, prowadzony przez trenera Freda Hoiberga, pierwszy mecz w rozpoczętym we wtorek sezonie NBA rozegra w nocy z czwartku na piątek z Toronto Raptors na wyjeździe.

RadioZET.pl/PAP/KS