Zamknij

Mistrz Europy oskarżony o molestowanie 13-latki

13.12.2019 14:51
mistrz Europy oskarżony o molestowanie 13-latki
fot. The Canadian Press/Associated Press/East News

Morgan Cipres, mistrz Europy w łyżwiarstwie figurowym został oskarżony o molestowanie seksualne 13-latki. Sprawą zajęła się niezależna organizacja SafeSport.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Amerykański dziennik „USA Today” opisał szokującą sprawę, do której miało dojść na początku 2017 roku. Wówczas Morgan Cipres razem ze swoją partnerką z pary sportowej przygotowywał się do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Podczas pobytu w ośrodku AdventHealt Center na Florydzie, Francuz poznał 13-letnią łyżwiarkę. Według gazety, mistrz Europy miał wysłać dziewczynce na Instagramie zdjęcie swoich genitaliów.

Zdaniem mediów o całej sprawie wiedzieli francuscy trenerzy, ale próbowali ukryć fakty. John Zimmerman i Silvia Fontanta, którzy prowadzili sportowców, mieli nakłaniać rodziców dziecka do tego, żeby nie nagłaśniali zdarzenia, bo to „zaszkodzi przygotowaniom do igrzysk”. Mało tego, trenerzy mieli mówić 13-latce, że to ona jest wszystkiemu winna, bo „jest ładna, a mężczyźni mają swoje potrzeby”.

Para nie przyznaje się do winy. Z kolei Cipres nie chciał zabierać głosu w sprawie.

„USA Today” informuje, że w całą sytuację zamieszany jest również szkoleniowiec z amerykańskiego ośrodka przygotowawczego, Vinny Dispenza. Miał on namawiać 13-latkę i inną nieletnią do wysyłania zdjęć Francuzowi w zamian za pizzę.

Morgan Cipres i Vanessa James zajęli na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu 5. miejsce.

RadioZET.pl/usatoday.com