Monika Hojnisz w elitarnym gronie. Polka zaproszona na prestiżowe zawody

Krzysztof Sobczak
21.06.2019 14:00
Monika Hojnisz
fot. Newspix24/SIPA/EAST NEWS

Monika Hojnisz weźmie udział w pierwszej edycji "Martin Fourcade Nordic Festival" - poinformował Polski Związek Biathlonu. To pokazowa letnia impreza, w której weźmie udział m.in. osiem zaproszonych biathlonistek. Odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 1 września we francuskim Annecy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W "Nordic Festival" zawodnicy wystartują na nartorolkach.

- Promocja sportu w centrum miasta, w sezonie letnim, jest dla mnie ważna. Mam nadzieję, że wielu miłośników narciarstwa przyjedzie do Annecy i będzie cieszyć się z chwil spędzonych tutaj - powiedział Martin Fourcade.

Monika Hojnisz zaproszona na "Nordic Festival"

Monika Hojnisz wystartuje w biegu na 7,5 km, który odbędzie się 31 sierpnia. Polka, która miniony sezon Pucharu Świata zakończyła na najwyższym w karierze 10. miejscu, znalazła się w elitarnym gronie. Zaproszono tylko osiem biathlonistek, w tym zdobywczynię Kryształowej Kuli Włoszkę Dorotheę Wierer, jej rodaczkę i 2. w "generalce" Lisę Vittozzi czy Finkę Kaisę Makarainen.

Przygotowania do sezonu 2019/2020 będą dla Moniki Hojnisz i jej koleżanek z kadry etapem zapoznawania się z metodami szkoleniowymi nowego trenera Michaela Greisa. Nadia Biełowa zrezygnowała z prowadzenia reprezentacji z powodów zdrowotnych.
RadioZET.pl/sportsinwinter.pl/KS