Zamknij

Nie żyje była mistrzyni świata. Jej ciało zostało znalezione przez pracowników

24.04.2021 13:26
Monica Bandini
fot. Shutterstock

Monica Bandini nie żyje. Była mistrzyni świata w jeździe drużynowej na czas z 1988 roku zmarła prawdopodobnie na atak serca. Jej ciało zostało odnalezione przez współpracowników na farmie. Miała zaledwie 56 lat.

  • Monica Bandini nie żyje
  • Była mistrzyni świata w jeździe drużynowej na czas zmarła prawdopodobnie na atak serca
  • Jej ciało zostało odnalezione przez współpracowników na farmie

O śmierci Moniki Bandini poinformował między innymi portal inbici.net. Według witryny problemy kolarki zaczęły się już w sobotę 17 kwietnia podczas treningu, który ostatecznie przerwała ze względu na złe samopoczucie.

Niestety, złe samopoczucie było jedynie początkiem tragicznego. W poniedziałek 19 kwietnia ciało Włoszki zostało odnalezione przez jej współpracowników na farmie. Chociaż dokładna przyczyna śmierci byłej zawodniczki nie jest znana, według wstępnych ustaleń Bandini zmarła na atak serca.

Monica Bandini nie żyje. Była mistrzyni świata zmarła na atak serca

Kolarka największe sukcesy święciła pod koniec lat 80. W sezonach 1987-1989 wywalczyła aż trzy medale mistrzostw świata (w tym jeden złoty) - wszystkie w jeździe drużynowej na czas. Co ciekawe, nigdy nie wzięła udziału w igrzyskach olimpijskich.

Prócz tytułu mistrzyni świata z 1988 roku, do Włoszki należał także triumf w Giro del Trentino. Jej najwyższymi lokatami w kobiecych Giro d'Italia i Tour de France są miejsca szóste.

Po zakończeniu kariery Bandini zajęła się prowadzeniem farmy, ale nigdy całkowicie nie zrezygnowała z jazdy na rowerze.

Zmarła w wieku 56 lat.

RadioZET.pl/inbici.net