Zamknij

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone na 2026 rok

15.07.2020 19:07
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone na 2026 rok
fot. PAP/EPA

Letnie Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone na 2026 rok - powiedział w środę przewodniczący MKOl Thomas Bach. Powodem są komplikacje wywołane pandemią koronawirusa. Czwarta edycja imprezy miała odbyć się w 2022 roku w Senegalu.

Thomas Bach przyznał, że decyzja została uzgodniona w środę przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i lokalnych organizatorów, a teraz zostanie skierowana na sesję MKOl do ratyfikacji w piątek.

- Pozwoli to MKOl i krajowym komitetom olimpijskim lepiej zaplanować działania, na które duży wpływ miało przełożenie igrzysk w Tokio, a następnie innych dużych wydarzeń sportowych - powiedział Bach podczas konferencji prasowej.

Gospodarzem czwartej edycji letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (Youth Olympic Games) ma być stolica Senegalu - Dakar. Poprzednie odbyły się jesienią 2018 roku w Argentynie.

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone

Z kolei poprzednie zimowe igrzyska młodzieży rozegrano w 2020 roku, a kolejne są planowane na 2024.

- To byłoby naprawdę zbyt duże obciążenie pracą dla wszystkich - powiedział Bach, powołując się na przełożone o rok igrzyska w Tokio, które mają się rozpocząć w lipcu 2021.

Natomiast w 2022 roku - zgodnie z planem - mają zostać przeprowadzone zimowe igrzyska w Pekinie.

- Musielibyśmy opanować kwestię pięciu różnych igrzysk w ciągu zaledwie trzech lat - wytłumaczył Bach.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP