Zamknij

Związek upokorzył mistrzów Polski. Łyżwiarki dostały rajstopy w prezencie

29.12.2021 13:13
Mistrzostwa Polski zakończyły się skandalem. Rajstopy dla mistrzyń
fot. FR170737 AP/Associated Press/East News

Skandalem zakończyły się mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym, które związek zorganizował na Słowacji. Najlepsze zawodniczki tego konkursu w nagrodę dostały rajstopy. I to nie w swoim rozmiarze.

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym odbyły się na lodowisku w słowackiej Nowej Wsi Spiskiej. Po zawodach kulisy rywalizacji, a także ceremonii medalowej opisał Marek Kaliszek, były szef Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i prezes MKS-u Axel Toruń. To zawodnicy tego klubu zdobyli podczas zawodów najwięcej medali.

Jedną z zawodniczek, która otrzymała upokarzający prezent była córka Kaliszka, Natalia. Działacz opisał szczegóły sprawy we wpisie, który zatytułował: "Jak upokorzyć zawodnika, Mistrza Polski Seniorów w łyżwiarstwie figurowym?”.

Skandal w trakcie MP w łyżwiarstwie figurowym

"Mistrzyni Polski Seniorów w konkurencji kobiet Jekaterina Kurakova dostała w nagrodę rajstopy w rozmiarze 10-12 lat. Natalia Kaliszek, mistrzyni Polski w konkurencji par tanecznych również rajstopy, ale w rozmiarze X-XL. Mistrz Polski w tej samej konkurencji, partner Natalii, Maksym Spodyriev otrzymał ochraniacze na łyżwy, Wice Mistrzowie Polski w tej samej konkurencji również ochraniacze … . Ich trenerzy nic, może to i lepiej, że o nich nikt w PZŁF nie pomyślał, boję się też pomyśleć, co mogliby dostać" – napisał Kaliszek we wpisie na Facebooku.

Prezes MKS-u Axel Toruń zaznaczył, że takie traktowanie upokarza łyżwiarzy. Niektórzy z nich to czołówka europejska, za chwilę jadą na mistrzostwa Europy – pisze Kaliszek. „|Ci młodzi ludzie poświęcają tej konkurencji wiele godzin, trenują 5-6 dni w tygodniu po 6-8 godzin dziennie, są profesjonalistami, bo to ich zawód. Mają wyniki. Niektórzy z Nich mają 28 lat. Niektórzy z nich są czołówką europejską i światową, tylko dla związku polskiego łyżwiarstwa są nikim. Za trzy tygodnie sześcioro z nich pojedzie bronić barw Polski na Mistrzostwa Europy w Tallinie, tam reprezentanci związku będą ich obściskiwać, tulić i posadzą swoje przysłowiowe cztery litery na kanapie po występie" - ostro podsumowuje Kaliszek.

Triumfatorzy mistrzostw Polski 2021:

  • kategoria soliści: Kornel Witkowski
  • solistki: Jekatierina Kurakowa (S)
  • Pary taneczne: Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (S)
  • Olivia Oliver, Joshua Andari (J)

RadioZET.pl/Facebook