Zamknij

Mistrz olimpijski zakończył karierę. Jego ambicje pogrzebał koronawirus

03.04.2020 22:14
Tom Ransley
fot. Twitter/Welcome2Yorks

Mistrz olimpijski w wioślarstwie Tom Ransley zakończył karierę. Ambicje Brytyjczyka pogrzebał koronawirus, z powodu którego przełożono igrzyska olimpijskie w Tokio na 2021 rok.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Brytyjczyk Tom Ransley, mistrz olimpijski w wioślarstwie z 2016 roku, poinformował o zakończeniu kariery. Ostateczny wpływ na jego decyzję miało przełożenie o rok igrzysk w Tokio.

Mistrz olimpijski w wioślarstwie Tom Ransley zakończył karierę

34-letni Ransley był w składzie brytyjskiej ósemki, która zdobyła złoty medal igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, a także brązowy w Londynie cztery lata wcześniej.

Jest też dwukrotnym mistrzem świata w ósemce z 2013 i 2014 roku.

- Mój czas na wioślarstwo minął. Po 20 latach i dwóch medalach olimpijskich doszedłem do wniosku, że nie mam nic więcej do zaoferowania i nic więcej do zyskania - powiedział w rozmowie z BBC.

- Zmiana terminu igrzysk w Tokio wpłynęła ostatecznie na moją decyzję - dodał.

Z powodu pandemii koronawirusa zmagania olimpijskie w Tokio zostały przełożone niemal równo o rok, na okres od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku.

- Zużyłem wszystko, co miałem. I wiem, że przygotowanie formy odpowiedniej do ubiegania się o miejsce na igrzyska w 2021 roku to dla mnie już o krok za daleko - przyznał Ransley.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP