Zamknij

Mikaela Shiffrin wraca do Pucharu Świata po śmierci ojca

05.03.2020 16:59
Mikaela Shiffrin wraca do Pucharu Świata
fot. Shutterstock

W przyszłym tygodniu w szwedzkim Aare Mikaela Shiffrin wróci do rywalizacji w alpejskim Pucharze Świata - donosi "New York Times". Amerykanka, która Kryształową Kulę zdobyła w trzech poprzednich sezonach, zawiesiła starty po nagłej śmierci jej ojca 2 lutego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W klasyfikacji generalnej PŚ Shiffrin była wówczas liderką i miała 270 punktów przewagi nad Federicą Brignone. Teraz Włoszka prowadzi, a Amerykanka traci do niej 153 pkt.

"Doszłam do momentu, w którym zaczęłam myśleć, że nie mogłabym żyć ze sobą, jeśli nie spróbowałabym wrócić do rywalizacji. Może dzięki niej poczuję się bliżej taty" - powiedziała Shiffrin, cytowana przez "New York Times".

Alpejski PŚ: Mikaela Shiffrin wystartuje w Aare?

Nadzieje kibiców ostudziła jednak nieco publikując oświadczenie na swoim profilu na Instagramie.

"W czwartek ruszam do Szwecji, ale nie jestem pewna, czy będę w stanie stanąć na starcie, kiedy przyjdzie pora. Nie stawiam sobie żadnych celów" - napisała dwukrotna mistrzyni olimpijska.

Do końca sezonu pozostało tylko siedem zawodów - trzy w Aare i cztery w Cortinie d'Ampezzo. Przeprowadzenie finału PŚ we Włoszech może jednak zablokować epidemia koronawirusa.

RadioZET.pl/PAP