Zamknij

Kolejny wypadek na Tour de Pologne. Kolarz trafił do szpitala

07.08.2020 16:11
Mickael Delage miał wypadek na Tour de Pologne
fot. PAP/EPA

Mickael Delage zaliczył wypadek na 3. etapie Tour de Pologne. Do zdarzenia doszło w okolicach Porąbki. Francuz został przetransportowany helikopterem do szpitala w Bielsku-Białej. Najpoważniejszy jest uraz głowy, gdzie podczas upadku kolarzowi spadł kask.

Dylan Groenewegen na pierwszym etapie Tour de Pologne  spowodował dramatyczny wypadek, w wyniku którego ucierpiał Fabio Jakobsen. Holenderski zawodnik zablokował przeciwnika i zepchnął rodaka wprost na barierki. Kolarz doznał ciężkich obrażeń ciała. Ze środy na czwartek Jakobsen przeszedł pięciogodzinną operację. Na szczęście jego stan był stabilny. W piątek pojawił się komunikat, że Jakobsen został wybudzony ze śpiączki.

Tego samego dnia na trzecim etapie Tour de Pologne z Wadowic do Bielska-Białej na trasie doszło do innego wypadku. Mickael Delage z grupy Groupama-FDJ najechał na nierówność w drodze i przewrócił się na jednym ze zjazdów. Jak podaje sport.pl, kolarz był przytomny i został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wiemy, kiedy Jakobsen opuści szpital. Nowe informacje ws. stanu zdrowia kolarza

- Kolarz został przekazany do LPR po urazie głowy. Jest obity i pościerany. Podczas uderzenia spadł mu z głowy kask. Przekoziołkował na zjeździe. Był cały czas przytomny – powiedziała Barbara Jerschina, lekarz wyścigu w rozmowie z serwisem sport.pl.

RadioZET.pl/spot.pl