Michał Oleksiejczuk: kim jest Polak walczący w UFC? [WIEK, WZROST, WAGA, ZAROBKI, WALKI]

Weronika Domoradzka
22.02.2019 12:34
Michał Oleksiejczuk: kim jest Polak walczący w UFC? [WIEK, WZROST, WAGA, ZAROBKI, WALKI]

Michał Oleksiejczuk: kim jest Polak walczący w UFC? Zawodnik ma na koncie dopiero 15 profesjonalnych walk, a już otrzymał szansę na występy w najbardziej prestiżowej federacji - amerykańskim UFC. Sprawdzamy co wiadomo o polskim zawodniku MMA: wiek, wzrost, waga, zarobki, walki.

Michał Oleksiejczuk: kim jest? Z kim będzie następna walka Oleksiejczuka? Ile zarabia Oleksiejczuk? Zawodnik MMA to jeden z nielicznych polskich reprezentantów w UFC – najbardziej prestiżowej amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki.

Michał Oleksiejczuk: kim jest? Wiek, wzrost, waga

Michał Oleksiejczuk urodził się 22 lutego 1995 roku. Pochodzi z Łęcznej (woj. lubelskie). Jest zawodnikiem MMA: walczył już w polskiej federacji Thunderstrike Fight League w wadze półciężkiej, a także w federacji FEN. Od października 2017 Michał Oleksiejczuk występuje w Ultimate Fighting Championship: UFC.

Bilans wszystkich walk profesjonalnych stoczonych przez polskiego zawodnika to 12 wygranych, 0 remisów i 2 przegrane. Oleksiejczuk jest jednym z 9 polskich zawodników MMA, którzy walczą w federacji UFC

Michał Oleksiejczuk ma 184 cm wzrostu. Waży 93 kilogramy.

Jan Błachowicz: kim jest Polak walczący w UFC? [WIEK, WZROST, WAGA, ZAROBKI, WALKI]

Ile zarabia Michał Oleksiejczuk?

Zarobki Michała Oleksiejczuka to jedna z informacji, które szczególnie interesują fanów sportowca. Według strony tapology.com, zajmującej się UFC i sportami walki, kwota, którą Oleksiejczuk otrzymuje za pojedynek to ok. 30 tys. dolarów.

Michał Oleksiejczuk: walki

Walk Michała Oleksiejczuka nie mogliśmy oglądać przez ostatni rok. Wszystko przez to, że został on zdyskwalifikowany za użycie dopingu. Jego pierwsza walka w UFC, podczas której pokonał Khalila Rountree, musiała zostać unieważniona. Polak przez rok pauzował. Oleksiejczuk wróci po rocznej przerwie na galę UFC Fight Night 145. Polski zawodnik zmierzy się z amerykaninem Gian Villante. Na tej samej gali pojedynek wieczoru stoczy Jan Błachowicz.

Michał Oleksiejczuk: Instagram

Przygotowania do walk Michał Oleksiejczuk w UFC można obejrzeć na jego Instagramie. Zawodnik prowadzi też Facebooka, gdzie na bieżąco udostępnia np. relacje z treningów.

RadioZET.pl/PZ