Zamknij

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne

Maciej Walasek
30.07.2019 12:36
Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne
fot. East News

Michał Kwiatkowski nie weźmie udziału w Tour de Pologne. Polski kolarz przekazał informację za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Michał Kwiatkowski tuż po Tour de France miał wystąpić w wyścigu dookoła Polski. Kolarz zespołu INEOS w zeszłym roku wygrał na ojczystej ziemi i broniłby triumfu. Ostatecznie na cztery dni przed startem imprezy były mistrz świata poinformował w mediach społecznościowych, że nie weźmie udziału w TdP.

„Nie jestem człowiekiem, który zmienia plany, ale niestety tym razem przyszedł taki moment. Kocham Tour de Pologne i mam z nim niezwykle ciepłe wspomnienia, ale w tym roku niestety nie wystartuję” – napisał.

Tour de France: Fatalna kraksa Michała Kwiatkowskiego. Rower Polaka zniszczony [WIDEO]

29-latek tłumaczył, że jest zmęczony po Tour de France, w którym niezwykle ciężko pomagał Eganowi Bernalowi w wygraniu prestiżowego wyścigu kolarskiego. W związku z tym Kwiatkowski będzie śledził rywalizację z boku.

„Teraz, tuż po zakończeniu Tour de France wiem, że potrzebny mi jest odpoczynek, o który moje ciało woła od tak dawna. To nie jest sezon, o jakim marzyłem i przyszedł czas na refleksję, ułożenie sobie wszystkiego i przełożenie w pozytyw ciężkich wyścigów z 2018 roku na przyszłość. Mam nadzieję, że niedługo wróci przyjemność z jazdy na rowerze i jestem pewny, że jeszcze wygram, któryś z wielkich wyścigów. Życzę wszystkim świetnego Tour de Pologne. Decyzja o opuszczeniu wyścigu przed polskimi fanami była niezwykle trudna. Zamierzam śledzić wydarzenia na trasie i mam nadzieję, że moi koledzy z zespołu zrobią świetne widowisko”.

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia.

RadioZET.pl/MW