Zamknij

Michał Kwiatkowski wygrał wyścig Amstel Gold Race. Zdecydował błysk szprychy

10.04.2022 17:33
Michał Kwiatkowski
fot. PAP/EPA

Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) wygrał jednoetapowy wyścig Amstel Gold Race. O zwycięstwie Polaka nad Francuzem Benoitem Cosnefroyem (AG2R Citroen Team) musiała rozstrzygnąć fotokomórka. Zdecydował błysk szprychy!

Michał Kwiatkowski znał już smak zwycięstwa w wyścigu Amstel Gold Race. Polski kolarz, mistrz świata sprzed ośmiu lat, triumfował w tym klasyku w 2015 roku. To jego pierwsze podium od 570 dni, gdy wygrał jeden z etapów Tour de France 2020.

- Miałem sporo szczęścia. Ostatnie 50 metrów było bardzo trudne. Nie miałem pewności, że uda mi się wyprzedzić Cosnefroya. Poza tym nie czułem się ostatnio dobrze, znów byłem przeziębiony. Mimo to udało się wygrać. Jestem szczęśliwym człowiekiem! - mówił na mecie Polak.

Kwiatkowski wygrał o włos

Michał Kwiatkowski do ostatnich centymetrów ścigał się z Francuzem Benoitem Cosnefroyem. Reprezentant "Trójkolorowych" zaatakował przed metą, ale Kwiatkowski odparł jego atak i zwyciężył o błysk szprychy. Początkowo obaj nie wiedzie, kto był lepszy, ale wszystko rozstrzygnęła fotokomórka.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty