Zamknij

Michał Kwiatkowski udostępni swoje mieszkania służbie zdrowia

04.04.2020 10:19
Michał Kwiatkowski wesprze służbę zdrowia
fot. Michał Kwiatkowski/Facebook

Kolarz Michał Kwiatkowski poinformował, że chce udostępnić kilka swoich mieszkań w Toruniu pracownikom służby zdrowia, którzy walczą z epidemią koronawirusa. Sportowiec pochodzący z woj. kujawsko-pomorskiego deklaruje, że będą one gotowe już na początku przyszłego tygodnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku oraz drużynowy mistrz świata w jeździe na czas w barwach Etixx-Quick Step z 2013 poinformował na swoich profilach w mediach społecznościowych, że chciałby pomóc służbom medycznym w Toruniu i okolicach.

Koronawirus w Polsce: Piękny gest Michała Kwiatkowskiego

"Nie mam słów, którymi dałoby się podziękować służbom medycznym za ich pracę. Trudu sytuacji nic nie oddaje lepiej niż łamiący się głos prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w rozmowie z Onet Rano" - napisał popularny "Kwiato".

Masowe cięcia w CCC Team. Polska grupa kolarska przestanie istnieć?

Dodał, że on także kocha to miasto i chciałby pomóc.

"Mam do udostępniania kilka apartamentów w ścisłym centrum Torunia. Być może część lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników boi się wracać do swoich mieszkań w obawie o zdrowie najbliższych. A może trzeba ściągnąć do miasta nowe służby medyczne... Moje drzwi są dla nich otwarte. W tej chwili robimy ostatnie, błyskawiczne zakupy, by apartamenty były gotowe na początek przyszłego tygodnia" - zadeklarował Kwiatkowski.

Kolarz poprosił o kontakt z nim władz miasta, szpitali, przedstawicieli Sanepidu bądź Okręgowej Izby Lekarskiej.

RadioZET.pl/PAP