Michał Doleżal - kim jest nowy trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich?

Weronika Domoradzka
25.03.2018 15:44
Michał Doleżal - kim jest nowy trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich?

Michał Doleżal jest nowym trenerem polskich skoczków narciarskich, zastępując tym samym Stefana Horngachera, który po ostatnich zawodach w Planicy zrezygnował z dalszego pełnienia tej funkcji. Kim jest nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski w skokach? Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Michała Doleżala można znaleźć poniżej.

Kim jest Michał Doleżal? Skoki narciarskie, wiek, wzrost, rodzina, osiągnięcia, kariera, życie prywatne i inne informacje na temat nowego trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich można znaleźć poniżej.

Michał Doleżal trenerem polskich skoczków narciarskich

Michał Doleżał trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich - informacja ta została oficjalnie potwierdzona. Czech zastąpił dotychczasowego trenera Biało-Czerwonych Stefana Horngachera, który po ostatnich zawodach w tym sezonie w Planicy zrezygnował z dalszego pełnienia tej funkcji. W nowym sezonie Austriak poprowadzi drużynę narodową Niemiec. 

- Czuję dużą odpowiedzialność, ale nie boję się tego wyzwania. Jestem przekonany, że osiągniemy jeszcze wiele sukcesów - przekazał w pierwszych słowach Michał Doleżal.

Michał Dolezal następcą Stefana Horngachera! Kim jest nowy trener polskich skoczków?

Michał Doleżal - kim jest nowy trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich?

Michał Doleżal urodził się 11 marca 1978 w Czechach. W tym roku skończył 41 lat. To były skoczek narciarski, który nie odnosił większych sukcesów. Najlepszy wynik w karierze zanotował w Zakopanem w sezonie 1999/2000 Pucharu Świata, zajmując 7. miejsce. Choć jego kariera nie była wyjątkowo imponująca, to Michał Doleżal był bliski zdobycia medalu olimpijskiego w Nagano w 1998 roku. Na skoczni normalnej zajął wówczas 11. miejsce, a na dużym obiekcie uplasował się na 8. pozycji.

Po sezonie 2006/2007 Michał Doleżal zakończył sportową karierę. Później był trenerem kadry B Czech w skokach, a od 2016 roku pełnił funkcję asystenta Stefana Horngachera. Odpowiadał przede wszystkim za sprzęt, ale także pomagał zawodnikom w wytrenowaniu jak najlepszej pozycji dojazdowej i techniki skoku. 24 marca 2019 Michał Doleżał został głównym trenerem polskich skoczków narciarskich.

O życiu prywatnym Michała Doleżala niewiele wiadomo. Jak czytamy na stronie skokinarciarskie.pl, nowy trener polskich skoczków ma 178 cm wzrostu i waży ok. 63 kg.

RadioZET.pl/JW