Media: Robert Kubica kręcił lepsze czasy niż trzeci kierowca Renault

Krzysztof Sobczak
07.06.2017 09:45
Robert Kubica
fot. Facebook/Renault Sport F1

Niemal wszystkie światowe, nie tylko sportowe (m.in. "Guardian") media odnotowały powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. I choć na razie to tylko testy, wielu dziennikarzy przewiduje, że wkrótce możemy zobaczyć Polaka w wyścigu.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wystartuje ponownie w wyścigu F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Robert Kubica wrócił tam, gdzie powinien być - piszą dziennikarze ESPN. Relacje z testów Polaka można przeczytać m.in. na stronach internetowych BBC, "Guardiana" oraz australijskiego oddziału stacji FOX.

Zobacz także

Testy były zamknięte i oficjalnie wiadomo tylko tyle, ile przekazali przedstawiciele teamu Renault za pośrednictwem konta na Twitterze. Dziennikarze "L'Equipe" oraz "Marki" dotarli jednak do informacji, że Robert Kubica był szybszy niż trzeci kierowca tego zespołu, Rosjanin Siergiej Sirotkin.

Wróci na stałe?

Krakowianin jeździł samochodem z 2012 roku. Ten sam model (Lotus E20) dał wygraną Kimiemu Raikkonenowi w Grand Prix Abu Zabi w 2012 roku. Polak przejechał nim 115 okrążeń, a po zakończeniu testów był bardzo zadowolony i uśmiechnięty.

Część mediów już spekuluje, czy Robert Kubica może ponownie wystartować w wyścigu F1. Odpowiedź w tym przypadku jest twierdząca.

- To jest coś więcej niż przyjemny dzień w samochodzie F1. Jeśli następnym razem zobaczymy Kubicę testującego hybrydowy model Renault, to będziemy mieć potwierdzenie. To będzie oznaczać, że Kubica jest na drodze do powrotu do F1 - napisał Mark Hughes z "Motorsport Magazine".

-  Kubica rzeczywiście próbuje wrócić do gry i stara się zrozumieć swoje ograniczenia, które musi pokonać. Teraz oczekiwania będą większe. Powinien pokazać i to zrobił, że potrafi jeździć bezpiecznie. W ten sposób Robert magicznie otworzył sobie ponownie drzwi do Formuły 1 - możemy przeczytać w relacji włoskiej Sky Sport.

Palmer na wylocie

Jak informują media, Renault nie jest zadowolone z postawy jednego ze swoich kierowców. Chodzi o Brytyjczyka Jolyona Palmera, który w tym sezonie jeszcze nie punktował i prawdopodobnie przed jego zakończeniem zostanie zwolniony. Po wtorkowych testach na liście potencjalnych następców 26-latka znalazł się ponoć Robert Kubica.

To na razie tylko spekulacje i na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze zapewne trochę poczekać. Innymi kandydatami do zastąpienia Palmera są Sirotkin oraz były kierowca Toro Rosso, Sebastian Buemi.

Robert Kubica poprowadził bolid F1 po raz pierwszy od 2011 roku, kiedy uległ bardzo poważnemu wypadkowi na trasie rajdu.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/ESPN/BBC/KS