Mistrzyni olimpijska otrzymała milion dolarów za milczenie ws. molestowania. Jest pozew

Krzysztof Sobczak
21.12.2017 22:14
McKayla Maroney
fot. imago/Schreyer/EAST NEWS

Dwukrotna medalistka olimpijska w gimnastyce artystycznej McKayla Maroney złożyła pozew przeciwko Amerykańskiemu Komitetowi Olimpijskiemu i gimnastycznej federacji. Działacze mieli jej zapłacić za milczenie ws. molestowania seksualnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Afera z udziałem lekarza kadry gimnastyczek Larry'ego Nassara jest jednym z głównych tematów w Stanach Zjednoczonych. Choć mężczyzna odsiaduje wyrok 60 lat pozbawienia wolności za pornografię dziecięcą i molestowanie zawodniczek (gimnastyczki często są niepełnoletnie, gdy osiągają największe sukcesy - przyp. red.) , na jaw wciąż wychodzą szokujące fakty.

Zobacz także

Jedna z byłych już gwiazd gimnastyki artystycznej i bohaterka słynnego zdjęcia z podium olimpijskiego w Londynie McKayla Maroney złożyła pozew przeciwko Amerykańskiemu Komitetowi Olimpijskiemu i gimnastycznej federacji. Ma to związek z - jej zdaniem - tuszowaniem przez działaczy wiedzy o postępowaniu Nassara. Zawodniczka przyznała również, że otrzymała 1,25 mln dolarów za milczenie w tej sprawie!

- Działacze chcieli systemowo ukryć całą prawdę - powiedział adwokat byłej gimnastyczki, John Manly. Dodał jednocześnie, że jego klientka dobrowolnie i świadomie podpisała porozumienie, ale działała w stanie przerażenia. Gdyby tego nie zrobiła, jej kariera natychmiast by się załamała.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

McKayla Maroney jest złotą medalistką olimpijską z Londynu w wieloboju drużynowym oraz srebrną w skokach. W swojej kolekcji ma także trzy tytuły mistrzyni świata. Choć ma dopiero 22 lata, w ubiegłym roku zdecydowała się zakończyć sportową karierę.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS