Zamknij

Tragedia w Kosakowie. Zawodnik Arki Gdynia Mateusz Tuczyński zginął w wypadku

23.07.2020 13:33
Mateusz Tuczyński
fot. Archiwum Rugby Club Arka Gdynia

Mateusz Tuczyński nie żyje. Rugbista Arki Gdynia zginął w wypadku motocyklowym. Zawodnik uderzył w bok skręcającego mercedesa i zmarł na miejscu. Miał niespełna 28 lat.

W środę w wypadku motocyklowym w Kosakowie niedaleko Gdyni zginął rugbista Arki Gdynia Mateusz Tuczyński. Niespełna 28-letni skrzydłowy wystąpił 4 lipca w przegranym przez "Buldogi" 22:30 meczu Pucharu Polski Klubów Ekstraligi w Gdańsku z Lechią.

„Wczoraj, nagle, odszedł nasz zawodnik i przyjaciel Mateusz Tuczyński. Wychowanek klubu od zawsze związany z Arką, niezwykle utalentowany, chłopak o wielkiej pasji, uśmiechnięty, zawsze chętny do pomocy, żyjący pełnią życia. Takiego Cię zapamiętamy. Spoczywaj w pokoju. Nasze myśli są teraz przy rodzinie i najbliższych Mateusza. Wiara naszą siłą” – zamieszczono pożegnanie zawodnika na facebookowym profilu RC Arki Gdynia.

Zobacz także

Mateusz Tuczyński nie żyje. Rugbista zginął w wypadku motocyklowym

Tuczyński zginął w środę w wypadku w miejscowości Kosakowo niedaleko Gdyni – prowadzony przez niego motocykl uderzył w bok skręcającego samochodu Mercedes SUV.

Urodzony 4 listopada 1992 roku rugbista był wychowankiem Arki, w pierwszym zespole występował od 2012 roku, grał na pozycji skrzydłowego bądź środkowego ataku. W pewnym momencie przerwał karierę, ale zimą wrócił do drużyny i na początku marca wystąpił w przegranym przez gdynian 5:56 ligowym spotkaniu na własnym stadionie z mistrzem Polski Ogniwem Sopot.

„I to właśnie Mateusz zdobył dla nas z przyłożenia jedyne punkty. Po wznowieniu rywalizacji zagrał w meczach Pucharu Polski Klubów Ekstraligi – 27 czerwca w Gdyni z Ogniwem oraz 4 lipca w Gdańsku z Lechią. To dla nas tragiczna wiadomość, tym bardziej, że nie zamierzał już jeździć na motorze. Dał nawet ogłoszenie o jego sprzedaży” – powiedział PAP kolega z zespołu i członek zarządu klubu Daniel Bartkowiak.

We wrześniu 2005 roku w wypadku motocyklowym w Sopocie zginął inny rugbista Arki Dariusz Olejniczak. Reprezentant Polski uderzył w drzewo.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP