Kierowcy Williamsa o Kubicy: To wielki temat! Decyzja już zapadła

Krzysztof Sobczak
23.11.2017 12:20
Robert Kubica
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Felipe Massa przekonuje, że Williams podjął już decyzję w kwestii drugiego kierowcy na sezon 2018. - Wiem, ale nie powiem - przyznał Brazylijczyk podczas rozmów z dziennikarzami w Abu Zabi, gdzie w niedzielę odbędzie się ostatnia runda mistrzostw świata F1.

Zagłosuj

Myślisz, że Kubica ostatecznie trafi do Williamsa?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Massa, który w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończy swoją przygodę z królową motorsportu, zdawkowo odpowiadał na pytania o Polaka, ale nawet te napawają optymizmem.

Zobacz także

Brazylijczyk zna już nazwisko swojego następcy, ale oczywiście nie mógł powiedzieć nic więcej. Musimy czekać na oficjalny komunikat Williamsa, który powinien nadejść w połowie przyszłego tygodnia - po testach Kubicy i Sirotkina w Abu Zabi. Ciekawsza jest jednak jego inna odpowiedź. Na pytanie, czy Kubica poradzi sobie w F1, odparł: "Nie wiem, zobaczymy w przyszłym roku".

Stroll dolewa oliwy do ognia

Na razie jedynym potwierdzonym kierowcą na sezon 2018 w Williamsie jest Lance Stroll. Co on twierdzi na temat Kubicy?

- To coś więcej niż plotki. To wielki temat! Nie znam jednak szczegółów - przyznał 19-letni Kanadyjczyk.

Według wszelkich zakulisowych rozmów i doniesień dziennikarzy, Kubica - wbrew dementi, jakie co chwila wychodzą z brytyjskiego zespołu - podpisał już kontrakt z Williamsem, a wtorkowe oraz środowe testy mają dać odpowiedź na pytanie, ile treningów przypadnie Polakowi, a ile Sirotkinowi, który ma ponoć zostać kierowcą testowym teamu z Dover. Chodzi też o formalność, a więc rozwiązanie kwestii ubezpieczeniowych.

RadioZET.pl/Cezary Gutowski Facebook/Twitter/KS