Maryna Gąsienica-Daniel z kontuzją. Do kiedy potrwa przerwa Polki?

08.03.2021 15:11
Maryna Gąsienica-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel doznała pęknięcia żeber. Polska zawodniczka poinformowała o tym w mediach społecznościowych, zaznaczając, że ma nadzieję na powrót do startów w czasie finałów w Lenzerheide.

Maryna Gąsienica-Daniel w czasie niedzielnego slalomu giganta w słowackiej Jasnej była o krok od pierwszego podium w swojej karierze. Niestety, Polka upadła w drugim przejeździe tuż przed metą i straciła szansę na wynik w ścisłej czołówce.

Zawodniczce udało się dojechać do mety, gdzie natychmiast zajęli się nią lekarze. Narciarka alpejska trzymając się za żebro zeszła z trasy, gdzie była pocieszana przez Alice Robinson, która ostatecznie uplasowała się na drugiej lokacie. Triumfowała Petra Vlhova, a trzecią pozycję zajęła Mikaela Shiffrin.

Maryna Gąsienica-Daniel kontuzjowana

- Skończyło się na dużej dawce emocji, dobrego gigantowego ścigania, niezapomnianych wspomnień, pięknych widoków w ukochanych Tatrach, złamaniu/pęknięciu żeber i oczywiście rozpalonego apetytu. Dziękuje za wszystkie miłe wiadomości! Jesteście wspaniali! A ja obiecuje zrobić wszystko, żeby wrócić na finały w Lenzerheide – napisała Gąsienica-Daniel w poście w mediach społecznościowych.

Polska narciarka nie wystąpi w najbliższy weekend (12-13 marca) w szwedzkim Are. Jednak istnieje szansa, że uda jej się wystartować na zakończenie sezonu w Lenzerheide (17-18 i 20-21 marca).