Maryna Gąsienica-Daniel otarła się o medal MŚ. Kapitalny występ Polki

18.02.2021 14:32
Maryna Gąsienica-Daniel 6. w MŚ

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 6. miejsce w slalomie gigancie podczas alpejskich mistrzostw świata w Cortinie d'Ampezzo. To życiowy sukces 26-latki i jeden z najlepszych występów Polaków w historii tej imprezy. Złoto wywalczyła Lara Gut-Behrami.

Maryna Gąsienica-Daniel po pierwszym przejeździe zajmowała 7. pozycję. W drugim jechała doskonale, była o ponad pół sekundy szybsza od zajmującej wówczas 1. miejsce Ramony Sieberhofer, ale w drugiej części trasy popełniła błąd, straciła niemal całą prędkość i nie była w stanie odrobić już tych setnych sekundy. Mimo to na mecie zajmowała 2. lokatę, a rywalizację zakończyła na 7. miejscu.

To jedno z największych osiągnięć polskiego narciarstwa alpejskiego na mistrzostwach świata. Lepsze lokaty wśród pań w latach 80. uzyskiwała tylko Dorota Tlałka, która zajmowała 4. i 6. miejsca z slalomie.

Lara Gut-Behrami mistrzynią świata w slalomie gigancie

Bardzo dobrze spisała się też 19-letnia Magdalena Łuczak, która ukończyła zmagania na 19. pozycji.

Złoty medal wywalczyła Lara Gut-Behrami, a za nią uplasowały się Mikaela Shiffrin i Katharina Liensberger. Szwajcarka wyprzedziła Amerykankę o 0.02 s.