Zamknij

PZN znalazł następcę Wierietelnego. Stworzy duet z Justyną Kowalczyk

22.04.2020 11:25
Martin Bajcicak nowym trenerem biegaczek
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Martin Bajcicak ma zostać nowym trenerem reprezentacji Polski w biegach narciarskich. W sztabie pozostać ma Justyna Kowalczyk, która ma kontynuować współpracę z kadrą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pod koniec marca Apoloniusz Tajner ujawnił, że z prowadzenia kadry biegaczek zrezygnował Aleksander Wierietelny. Jednak PZN opracował już nowy plan, według którego polskie zawodniczki ma poprowadzić Martin Bajcicak. Chociaż z początku były problemy z podpisaniem kontraktu przez ograniczoną swobodę z przekraczaniem granicy, finalnie udało się zawrzeć umowę ze Słowakiem. Aby poprowadzić biało-czerwonych, 43-latek porzucił kadrę Słowaczek, gdzie trenował Paulinę i Ivonę Fialkove. W sztabie pozostanie Justyna Kowalczyk.

– Moja rola polegałaby na tym, że mogłabym poświęcić na wyjazdy tydzień w miesiącu, w Polsce oczywiście więcej czasu. Mogłabym też zająć się logistyką. Chcę, żeby dziewczyny miały miękkie lądowanie. Mam nadzieję, że trener Wierietielny będzie chciał kontynuować pracę w mniejszym wymiarze. PZN zna ten plan – powiedziała w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” multimedalistka olimpijska.

43-letni Bajcicak to były biegacz, którego największym sukcesem było zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w niemieckiem Reit im Winkl w 2005 roku. Ostatnio trenował słowackie biathlonistki, siostry Paulinę i Ivonę Fialkove. Dobre wyniki osiągała Paulina, która w sezonie 2018/19 zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl