Zamknij

Nie żyje były mistrz Polski. Od miesięcy walczył ze śmiercionośną chorobą

26.05.2021 10:00
Mariusz Pańczyk
fot. zrzutka.pl

Mariusz Pańczyk nie żyje. Były mistrz Polski w kolarstwie na szosie i torze od miesięcy walczył z glejakiem czwartego stopnia. Niestety, 25 maja zmarł.

  1. Mariusz Pańczyk nie żyje. Od miesięcy walczył ze śmiercionośną chorobą
  2. Diagnoza zabrzmiała jak wyrok. Glejak czwartego stopnia

Mariusz Pańczyk "odszedł do Pana" - napisała na Facebooku jego żona, Danuta. Kobieta walczyła ponad rok o to, by jej ukochany mąż powrócił do zdrowia. Niestety, choroba nie dawała za wygraną, a stan zdrowia pana Mariusza systematycznie się pogarszał.

Państwo Pańczykowie byli razem od ponad 40 lat. Poznali się w klubie kolarskim BKS Ślęza Sobótka - on był kolarzem, medalistą mistrzostw Polski na szosie i torze, a ona pracowała przy drużynie. Pańczyk po zakończeniu kariery był trenerem. Wyszkolił wielu zawodników, którzy następnie stawali na podium mistrzostw Polski, a nawet Europy czy świata.

Mariusz Pańczyk nie żyje. Od miesięcy walczył ze śmiercionośną chorobą

Choroba Mariusza Pańczyka zaczęła rozwijać się w marcu ubiegłego roku. Były już wówczas kolarz upadł w domu, po czym trafił do szpitala. Tam przekazano mu diagnozę, która brzmiała niczym wyrok: glejak czwartego stopnia.

- Po dwóch godzinach od przyjazdu do szpitala usłyszeliśmy wyrok: glejak czwartego stopnia. Cud boski jest, że lekarze podjęli się profesjonalnej operacji. Guz został zoperowany, ale cząstkowo został, bo nigdy glejaka nie da się w pełni usunąć - powiedziała pani Danuta w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty. W październiku zaczęła organizować zrzutkę na rehabilitację męża.

Diagnoza zabrzmiała jak wyrok. Glejak czwartego stopnia

Niestety, po kolejnych badaniach okazało się, że choroba nie ustępuje. Guz się wznawiał, a leczenie było coraz dłuższe. Na szczęście państwo Pańczykowie mogli liczyć na pomoc wielu osób, chociażby podczas przeprowadzanych zbiórek czy licytacji, z których pieniądze szły następnie na rehabilitację.

Mimo wszelkich starań wyniszczająca choroba ostatecznie nie ustąpiła. Mariusz Pańczyk zmarł we wtorek, 26 maja.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty