Zamknij

Nie żyje były reprezentant Polski. Odszedł zdecydowanie za wcześnie

31.03.2021 10:52
Marek Szymański
fot. Facebook/hokej.net

Marek Szymański nie żyje. Były reprezentant Polski w hokeju na lodzie zmarł w wieku zaledwie 52 lat. Na razie przyczyny jego śmierci nie są znane.

  • Marek Szymański nie żyje
  • Były reprezentant Polski w hokeju na lodzie zmarł w wieku 52 lat
  • Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny śmierci byłego zawodnika m.in. GKS-u Katowice

O śmierci Marka Szymańskiego poinformował portal hokej.net. Chociaż informacja o zgonie dotarła do redakcji osobiście, wciąż nie wiadomo, jaka była przyczyna odejścia 52-latka.

Śmierć Szymańskiego to wielka strata dla polskiego hokeja. Jako czynny zawodnik zaliczył 25 występów w reprezentacji Polski, grając m.in. w turniejach mistrzostw świata w 1997 i 2003 roku.

Marek Szymański nie żyje. Były reprezentant Polski zmarł w wieku 52 lat

Karierę klubową rozpoczął w Katowicach. W KHH Katowice, który potem wrócił do nazwy GKS Katowice, grał do 2003 orku, następnie przeniósł się do GKS-u Tychy, w którym spędził jednak tylko rok. Po 12 miesiącach wrócił do katowickiego klubu, a karierę zakończył w Naprzodzie Janów.

Do jego największych sukcesów należy zdobycie trzech srebrnych i pięciu brązowych medali mistrzostw Polski. W polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 765 meczach, w których strzelił 95 bramek i zaliczył 130 asyst.

RadioZET.pl