Marcin Gortat nie dokończy sezonu w Waszyngtonie? Wizards mają plan

Krzysztof Sobczak
06.02.2018 21:48
Marcin Gortat
fot. AP Photo/EastNews

Władze Washington Wizards rozmawiają z kilkoma klubami koszykarskiej ligi NBA na temat transakcji, w której oddaliby środkowego Marcina Gortata - poinformował portal espn.com, powołując się na liczne nieoficjalne źródła. Polak gra w ekipie "Czarodziejów" od sezonu 2013/14.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W kręgu zainteresowań ekipy z Waszyngtonu ma być środkowy Los Angeles Clippers DeAndre Jordan.

Zobacz także

Gortatowi, który 17 lutego skończy 34 lata, pozostał jeden rok do końca obowiązującego przez pięć sezonów kontraktu. W następnym polski jedynak w NBA ma otrzymywać 13,5 mln dolarów, a Jordan latem będzie wolnym agentem.

Termin dokonywania zmian w zespołach NBA upływa w czwartek wieczorem polskiego czasu.

Winne statystyki?

W swoim 11. sezonie na parkietach amerykańsko-kanadyjskiej ligi Gortat uzyskuje średnio 8,9 pkt i 8,0 zbiórek, gra 26,3 min. To jego najniższe statystyki od sezonu 2009/10.

Imponuje natomiast odpornością na urazy - przez cztery lata opuścił zaledwie osiem meczów, a część z nich, kiedy z powodów osobistych (choroba mamy) musiał przylecieć do Polski. 32-latek jest najstarszym zawodnikiem w kadrze Wizards. Poprzedni sezon zakończył ze średnimi na poziomie 13,5 punktów, 9,9 zbiórek oraz 1,3 bloków.

Były reprezentant kraju do Waszyngtonu przyszedł z Phoenix Suns 26 października 2013, na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu 2013/14. Wcześniej występował w Orlando Magic, gdzie - jak przyznał ostatnio w jednym z wywiadów - chciałby rozegrać ostatnie mecze w swojej karierze.

RadioZET.pl/PAP/KS