Zamknij

Poznański maraton z powodu koronawirusa przełożony na przyszły rok

29.07.2020 12:37
maraton
fot. PAP/EPA

21. PKO Poznań Maraton z powodu pandemii koronawirusa został przełożony na przyszły rok - poinformowali w środę organizatorzy zawodów. Do biegu zapisało się ponad 1700 zawodników. Impreza była planowana na 18 października.

Poznański maraton to jeden z największych rozgrywanych w Polsce. W ubiegłorocznej edycji wystartowało ponad 6200 biegaczy, a triumfowali Monika Stefanowicz oraz Kenijczyk Cosmas Kyeva.

Sportowe władze miasta kilka miesięcy temu zmuszone były do odwołania półmaratonu zaplanowanego na kwiecień. Teraz ten sam los spotkał październikowy maraton.

Poznań Maraton z powodu pandemii koronawirusa został przełożony

- W organizacji naszych imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic się zmieniło. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie zawodników, mieszkańców, kibiców, a także naszych pracowników i wolontariuszy. Zdaję sobie sprawę, że wielu zawodników czekało na ten start, jednakże w dobie pandemii decyzja o przeniesieniu maratonu wydaje nam się jedyną słuszną - powiedział dyrektor zawodów Łukasz Miadziołko.

Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej tegorocznej edycji maratonu, mogą przenieść swoją opłatę (z tzw. gwarancją niezmienności ceny) na nowy termin - 17 października 2021 roku lub wystąpić o zwrot wpisowego.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/AN