Bike Maraton: Drugie miejsce Michaliny Ziółkowskiej

Maciej Walasek
04.06.2019 15:57
Bike Maraton: Drugie miejsce Michaliny Ziółkowskiej

W ubiegłą niedzielę w kolejnej z edycji Bike Maraton zaliczanej do UCI MTB Marathon Series w Jeleniej Górze, Michalina Ziółkowska zajęła II miejsce, ustępując jedynie Ariane Lüthi z Kross Racing Team.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeszcze podczas objazdu trasy przed wyścigiem stwierdziła, że- zapowiada się pasjonujący wyścig. Tak też się stało od 40 km rozpoczęła się twarda walka o miejsce na podium. Trzecie miejsce przypadło w udziale Silvija Paceviciene z Lithuania National Team. Po trudach Michalina skwitowała krótko wyścig- było ciężko ale takie są Karkonosze.

Męski skład teamu walczył równie ambitnie. W rezultacie wykręcając dobre czasy, które pozwoliły im zająć odpowiednio 11 miejsce dla Karola Rożka oraz 26 miejsce dla Pawła Garczyka. Lider drużyny Dariusz Batek tym razem z uwagi na defekt, który wyłączył go z walki o dobrą lokatę, musiał zadowolić się 56 miejscem. Tego samego dnia pozostała część teamu walczyła na Olkuskich pagórkach, podczas rozgrywanego wyścigu serii Bike Atelier MTB Maraton. Wyścig zakończyli odpowiednio: Michał Kucewicz 4 miejsce open w kat. 2, Maciej Pitach 5 miejsce open w kat. 3, Karol Kucięba 6 miejsce open w kat. 3, Michał Kwiatek 107 miejsce w open w kat.3 miejsce.

Zobacz także

Kolejnym z wydarzeń ostatniego weekendu, w których nasz zawodnik Gustaw Dądela zajął 6 miejsce, były zawody zaliczane do Pucharu Europy four cross, były one rozgrywane w ramach największego festiwalu rowerowego w Europie- iXS Dirt Masters 2019 w mieście Winterberg w Niemczech. Kwalifikacje zakończył na 14 pozycji, o czym zaważyły dwa małe błędy skutkujące stratą 1.2 sekundy do najszybszego zawodnika. W 1/8 oraz 1/4 finału Gustaw przebrnął gładko zajmując 1 miejsca. Niestety w półfinale spóźnił nieco start i zakończył wyścig na 4 pozycji, która niestety nie dawała mu upragnionego awansu do finału. Trafił zatem do małego finału, który ukończył na 2 pozycji i w rezultacie zajął bardzo dobre 6 miejsce.

Wyniki UCI MTB Marathon Series w Jeleniej Górze:

1. LÜTHI Ariane Kross Racing Team

2. ZIÓŁKOWSKA Michalina Cst 7r Mtb Team

3. PACEVICIENE Silvija Lithuania National Team

4. KRZYSTAŁA Zuzanna Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team

RadioZET.pl/MW