Moto2: Mama Luisa Saloma wyda książkę o tragicznie zmarłym synu

Krzysztof Sobczak
09.02.2017 13:00
Luis Salom
fot. Twitter

Mama Luisa Saloma chce uczcić pamięć swojego syna. W tym celu planuje wydać książkę, w której znajdą się m.in. fotografie i jej wspomnienia o 24-latku, który w ubiegłym roku uległ śmiertelnemu wypadkowi na torze Catalunya.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

3 czerwca 2016 roku, na drugim treningu przed Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya cyklu Moto2, Salom wypadł z toru i z ogromną siłą uderzył w asfalt, a potem w bandy. Niestety, także motocykl uderzył go w klatkę piersiową, w następstwie czego doszło do urazów wewnętrznych. Lekarze walczyli o jego życie, ale nie udało się go uratować.

Zobacz także

Śmierć Saloma była szokiem dla całego środowiska. Koledzy z toru uczcili jego pamięć, m.in. Valentino Rossi jeździ w kasku z napisem "LS39" [z numerem 39 ścigał się Salom - przyp. red]. Teraz mama sportowca postanowiła wydać książkę poświęconą synowi.

Hiszpanka zachęca fanów, by wysyłali jej swoje zdjęcia z Luisem lub z tatuażami, jakie robili sobie po tragicznym wypadku 24-latka. Chce, by byli oni częścią tej opowieści, dlatego też namawia ich do spisania wspomnień. Sama opisze swoje, a całość zilustruje fotografiami z rodzinnego archiwum.

Na razie nie wiadomo, kiedy publikacja ukaże się na rynku.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS