Zamknij

Kierowca wjechał w rowerzystów. "Wgniotłam mu tył samochodu" [WIDEO]

15.06.2020 15:23
wypadek
fot. Facebook

Do przerażającego wypadku doszło w województwie małopolskim. Kierowca w chamski i nieodpowiedzialny sposób zaatakował rowerzystów. - Cieszymy się, że żyjemy - opisuje poszkodowana pani Ewelina.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Pani Ewelina wraz z mężem wybrała się na przejażdżkę rowerową. Na drodze natknęła się jednak na ścigających się ze sobą kierowców. Jeden z nich zaczął trąbić na małżeństwo. Gdy pan Grzegorz zwrócił mu uwagę, kierowca zepchnął go z drogi, a następnie gwałtownie zahamował tuż przed jadącą za nim panią Eweliną. Kobieta uderzyła w tył samochodu i zwichnęła sobie bark.

Na szczęście całą sytuację zarejestrował pojazd jadący za uczestnikami całego zdarzenia. Nagranie trafiło do pani Eweliny, która postanowiła udostępnić je w sieci.

Kierowca zaatakował rowerzystów - WIDEO

- Z taką agresją na drodze nigdy nie mieliśmy do czynienia! - napisała pod filmem. - Kręciliśmy się w rejonie Łapszanki, Nowej Białej, Krempach itd... aż tu nagle nasz super dzień zakończył młody kierowca, który na niemal pustej drodze trąbił na nas z daleka (jechaliśmy jeden za drugim), bo ścigał się z innym samochodem. Zestresował nas bardzo, bo był agresywny. Grześ krzyknął na niego, co robi i zaczęło się - opisuje w dalszej części.

- Kierowca postanowił pokazać nam, kto rządzi na drodze. Specjalnie zepchnął Grzesia z drogi i nagle zahamował pod moimi kołami. Zdążyłam tylko odbić, bo uznałam, że mam z nim szanse tylko jak go wezmę bokiem. Uderzenie było tak mocne, że wgniotłam mu tył samochodu. Mieliśmy szczęście, bo za nami jechał samochód ze wspaniałymi ludźmi, którzy to wszystko nagrali i nam pomogli. Przyznam, że nie wiem, jak to się stało, że jesteśmy w "miarę" cali. Mam zwichnięty bark. Grześ jest poobijany, pękł mu kask. Psycha gorzej. Jeszcze nie mamy głowy do przemyśleń, cieszymy się, że żyjemy. Na pewno ten weekend pokazał, ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne... Pilnujcie się na drogach! - czytamy w dalszej części wpisu.

RadioZET.pl/AN

Posłuchaj podcastu