Zamknij

Zawodnik NFL rozebrał się przy centrum edukacyjnym. Pobił też policjantów

19.01.2022 17:34
Malik McDowell
fot. Malik McDowell/Instagram

Malik McDowell, obrońca występującego w National Football League (NFL) Cleveland Browns, rozebrał się w środku dnia przed centrum edukacyjnym, w którym uczyły się dzieci, a następnie pobił policjantów. Zawodnik usłyszał m.in. zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 13:30 w Deerfield Beach. Jak wynika z informacji uzyskanych przez portal TMZ, Malik McDowell rozebrał się do naga na środku ulicy w pobliżu centrum edukacyjnego, w którym wciąż przebywały dzieci. Do czasu przyjazdu policji chodził roznegliżowany środkiem ulicy oraz po okolicznym skwerze.

Funkcjonariusze zjawili się na miejscu, ale McDowell zaczął uciekać. Po krótkim pościgu zawodnik NFL z impetem miał ruszyć na policjantów i zaatakować ich. Jeden z nich miał otrzymać kilka ciosów w głowę. Po aresztowaniu 25-latek usłyszał zarzuty obscenicznego zachowania poprzez rozebranie się w miejscu publicznym, czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz stawiania oporu. Za te przewinienia może trafić za kratki.

Oświadczenie Cleveland Browns

Jego klub wydał oświadczenie w tej sprawie. "Zdajemy sobie sprawę z bardzo niepokojącego incydentu i aresztowania Malika McDowella. Jesteśmy w trakcie zbierania dalszych informacji. Rozumiemy powagę sytuacji, ale do czasu jej wyjaśnienia, nie będziemy udzielali komentarzy" - napisano.

Adwokat 25-latka Adam Swinckle przekonywał, że "ktoś mógł coś dosypać jego klientowi, co tłumaczyłoby niektóre z jego dziwacznych zachowań".

Kłopoty Malika McDowella

To nie pierwsze kłopoty z prawem McDowella. W przeszłości wielokrotnie był karany i zatrzymywany, m.in. w 2019 roku za napaść na policjanta na stacji benzynowej. Po wyjściu z więzienia obiecał, że weźmie się za siebie i nie będzie już przysparzał problemów. Wydawało się, że dotrzymał słowa, bo w poprzednim sezonie był ważną postacią Cleveland Browns. Teraz znowu może mieć przymusową przerwę w grze w futbol amerykański.

RadioZET.pl/TMZ.com/usatoday.com