Zamknij

Maja Włoszczowska w Radiu ZET: Sezon olimpijski będzie moim ostatnim

02.06.2021 23:49
Maja Włoszczowska
fot. Andrzej Szkocki/Polska Press/East News

Maja Włoszczowska, najbardziej utytułowana kolarka górska, po igrzyskach olimpijskich w Tokio zakończy karierę. - Nie wyobrażałam sobie, że skończę karierę w innym sezonie niż olimpijski - mówi zawodniczka w rozmowie z reporterką Radia ZET Anną Józefowicz. - Ubiegły rok miał być ostatnim, ale ze względu na pandemię nie odbyło się większość zawodów. Czułabym się dziwnie, gdybym miała skończyć swoją przygodę z zawodowym sportem w takich okolicznościach. Dlatego zdecydowałam, że dam sobie jeszcze rok - dodaje dwukrotna wicemistrzyni olimpijska.

  • Maja Włoszczowska w tym sezonie zakończy sportową karierę
  • Kolarka górska szykuje się do igrzysk olimpijskich w Tokio
  • W rozmowie z Radiem ZET opowiedziała o zbliżającej się sportowej emeryturze

- Przygotowania do wyjazdu do Tokio już trwają - mówi Radiu ZET Maja Włoszczowska i przyznaje, że to duże wyzwanie logistyczne, bo konieczne jest przejście wielu procedur. Zdradziła też, że jest już zaszczepiona, choć nie będzie to miało dużego wpływu na to, co będzie się działo w stolicy Japonii. - To nie zwalnia nas z badań. Będziemy tam testowani praktycznie codziennie. Większość sportowców już jest do tego przyzwyczajona. Traktujemy to jako zło konieczne. To i tak niewysoka cena za to, że igrzyska mogą się odbyć w tych trudnych czasach - mówi kolarka.

Włoszczowska w rozmowie z Radiem ZET zapowiada też, że po zakończeniu kariery nie zamierza rozstawać się z rowerem. - Z pewnością nie pójdzie w odstawkę, bo go uwielbiam - zapewnia nasza olimpijka. - Otworzą się możliwości ku temu, żeby odkrywać nowe miejsca. Teraz trening trochę to ograniczał. Zawsze miałam do wykonania konkretny plan, a teraz będę mogła jeździć już tylko dla przyjemności i eksplorować nowe tereny, a właśnie to w jeździe na rowerze lubię najbardziej - przyznaje.

Igrzyska olimpijskie w Tokio zaczną się 23 lipca. Potrwają do 8 sierpnia.

RadioZET.pl/AJ