Zamknij

Maja Włoszczowska w kwarantannie. Zdradziła szczegóły powrotu do Polski

16.03.2020 14:18
Maja Włoszczowska o powrocie do Polski
fot. PAP/EPA

Maja Włoszczowska powróciła do Polski ze zgrupowania w Hiszpanii. W związku z dynamicznym rozwijaniem się sytuacji z koronawirusem, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska musiała poważnie zastanowić się nad jedną z możliwości powrotu do kraju i wybrać tę, która będzie najbardziej bezpieczna.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Maja Włoszczowska przeżyła trudne chwile w trakcie powrotu do Polski. Wobec pandemii koronawirusa, kolarka była zmuszona podjąć ciężkie decyzje. W rozmowie z portalem Sportowe Fakty ujawniła kulisy powrotu do domu.

- Zastanawialiśmy się nad opcją wynajęcia kampera i pojechania nim do Polski, ale zaczęły pojawiać się informacje, że różne kraje zamkną granicę. Dlatego baliśmy się, że gdzieś po drodze utkniemy – mówiła Włoszczowska.

Ostatecznie dzięki pomocy najbliższej rodziny i znajomym zawodniczki udało się zorganizować prywatny lot, który zabrał łącznie pięć osób. Po wylądowaniu na lotnisku we Wrocławiu, służby spisały dane od wszystkich i zmierzyły temperaturę.

- Odebrali nas znajomi, którzy przyjechali na dwa samochody. Jeden z nich zostawili otwarty, z kluczykami w środku, sami zostali w drugim – relacjonowała kolarka.

Po powrocie do domu Maja Włoszczowska poddała się dobrowolnej kwarantannie. Mimo całej sytuacji Polka czuje się dobrze.

- Przechodzę dobrowolną kwarantannę, razem z moim partnerem, z którym mieszkam. Chętnie zobaczyłabym się z mamą, ale przez dwa tygodnie na wszelki wypadek unikam kontaktów z innymi. Lekarze pozwolili mi wychodzić na rower pod warunkiem, że wyjeżdżam z garażu, po drodze z nikim się nie spotykam, nie zatrzymuję i do tego garażu wracam.

W rozmowie z portalem Sportowe Fakty, Włoszczowska ujawniła, że chciałaby przeprowadzić test na obecność koronawirusa, ale powiadomiono ją, że na razie jest to niemożliwe, ponieważ jest ich za mało.

- Dostałam informację, że na ten moment testów jest za mało i jeżeli ktoś nie ma objawów choroby nie da się przeprowadzić takiego testu nawet prywatnie. Być może sytuacja zmieni się w przyszłym tygodniu.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/sportowefakty.pl