Zamknij

Maja Kuczyńska – Sky Is The Limit!

14.07.2020 09:33
Maja Kuczyńska
fot. Materiały prasowe

Czy dwudziestolatka może być wielokrotną Mistrzynią Polski i zawodniczką Mistrzostw Świata? Może - jeśli to Maja Kuczyńska! Jej dyscypliną jest indoor skydiving – czyli widowiskowe akrobacje i skoki w tunelu aerodynamicznym, które przypominają… taniec w powietrzu!

Filmy Mai Kuczyńskiej w serwisie YouTube ogląda od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy widzów, a jej talent możemy podziwiać między innymi w międzynarodowej kampanii reklamowej firmy Google.

No to fru!

Indoor skydiving choć jest młodą dyscypliną sportu, to w Polsce rozwija się dość szybko. Istnieją już u nas trzy tunele aerodynamiczne Flyspot: w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu, a impreza Flyspot Polish Open odbyła się ostatnio, już po raz szósty, w Katowicach. Naturalnie, tytuł Mistrzyni Polski Flyspot Polish Open kolejny raz zdobyła Maja Kuczyńska. – To największa motywacja, gdy godziny treningów przynoszą takie efekty! Chce mi się fruwać z radości! – mówiła po zdobyciu tytułu. Jej sukces nie dziwi, bo na świecie było już o niej głośno od 2015 roku, kiedy została Mistrzynią Świata Juniorów w pierwszych oficjalnych zawodach indoor skydivingu. W 2018 roku Polka zdobyła też srebrny medal w Mistrzostwach Świata w Kanadzie.

Najtrudniejszy pierwszy krok?

Maja chciała latać od najmłodszych lat. Jej marzenie spełnił tata, który sam zaczął skakać ze spadochronem i gdy miała 10 lat wykonała pierwszy skok w tandemie. Wcześniej jeździła też na nartach, konno i trenowała gimnastykę artystyczną. Kilka miesięcy później, z całą rodziną, odwiedziła tunel aerodynamiczny. Pięć lat potem, podczas oficjalnych zawodów FAI w Pradze, została Mistrzynią Świata juniorów we freestyle’u.

Daję lajka!

Poza lataniem Maja lubi czytać książki science-fiction i fantastykę oraz rysować. Jest też fanką filmów i seriali. Nie stroni również od gier komputerowych czy odkryć kulinarnych; choć z drugiej strony znana jest także z mediów społecznościowych! Jej profil na Instagramie śledzi blisko 90 tysięcy osób, a jej posty są polubione przez tysiące użytkowników aplikacji. Ponad 90 tysięcy osób obserwuje jej kanał na Facebooku, a blisko 4 tysiące kont subskrybuje Jej kanał w serwisie YouTube.

***

Przypomnijmy – Maja Kuczyńska to Mistrzyni Świata Juniorów podczas pierwszych zawodów FAI w Pradze w 2016 roku, Wicemistrzyni Świata z 2017 roku oraz zwyciężczyni Otwartych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w Indoor Skydivingu w 2017 roku - wszystkie tytuły zdobyła w kategorii "freestyle". Jest pierwszą i obecnie jedną z dwóch zawodniczek Red Bulla w tej dyscyplinie.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Materiały prasowe