Zamknij

Magomedmurad Gadżijew mistrzem świata w zapasach. Historyczny triumf

05.10.2021 18:54
Magomedmurad Gadżijew
fot. Kadir Caliskan via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East

Magomedmurad Gadżijew został mistrzem świata w zapasach. Polski zawodnik złoto wywalczył w stylu wolnym w wadze do 70 kg.

Magomedmurad Gadżijew przed finałem wystąpił w czterech walkach. Na otwarcie pokonał Nicolae Cojocaru z Wielkiej Brytanii 9:0. Następnie rozgromił Carlosa Romero z Chile 15:4. Po awansie do ćwierćfinału rozprawił się z Zurabim Jakobiszwilim z Gruzji 4:1, a w półfinale nie dał szans Azerowi Turanowi Bayramovowi 4:2.

W walce o złoto z początku Gadżijew niezbyt udanie rozpoczął zmagania. W pierwszych chwilach walki z Ernazarem Akmatalijewem z Kirgistanu otrzymał punkt karny za pasywność, ale po chwili jego przeciwnik również został ukarany przez sędziów. W pewnym momencie 33-latek znalazł swoją szansę i zdobył punkt. Ostatecznie pokonał przeciwnika 2:1 i po raz pierwszy w karierze sięgnął po złoto mistrzostw świata.

Magomedmurad Gadżijew mistrzem świata w zapasach

Magomedmurad Gadżijew nigdy dotąd nie zdobył złotego medalu. Przed dwoma laty w Nur-Sułtan wywalczył brąz, a w 2017 roku w Paryżu srebro. W 2020 i 2016 roku triumfował w mistrzostwach Europy.

RadioZET.pl