Tajemnicza śmierć wicemistrzyni Polski. Miała zaledwie 26 lat

Krzysztof Sobczak
09.11.2017 13:00
Magdalena Mielnik
fot. Facebook/Magdalena Mielnik

W wieku 26 lat zmarła Magdalena Mielnik, medalistka mistrzostw Polski w triathlonie i młodzieżowa mistrzyni Europy w acuathlonie. W ostatnim okresie zmagała się z depresją.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niewiele wiadomo na temat okoliczności śmierci jednej z najzdolniejszych polskich triathlonistek. Wiadomo jedynie, że miała problemy, przez które jakiś czas temu trafiła do szpitala psychiatrycznego. Wydawało się jednak, że wyszła z tego i znów nabrała ochoty do życia.

Zobacz także

"Odejście Magdy, to wielka strata dla środowiska triathlonowego, zapamiętamy Ją jako utalentowaną triathlonistkę, osobę wytrwałą i aktywną podejmującą wiele inicjatyw na rzecz promowania dyscypliny w jej rodzinnym mieście, Olsztynie" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Triathlonowego.

Magdalena Mielnik zmarła 7 listopada w rodzinnym Olsztynie. Na swoim koncie miała tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski oraz wicemistrzynią Polski w triathlonie. W 2016 roku bezskutecznie starał się o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

RadioZET.pl/Polski Związek Triathlonu/Wikipedia/KS