Zamknij

Maciej Giemza wycofał się z Rajdu Dakar. Wypadek polskiego motocyklisty

12.01.2021 12:12
Maciej Giemza wycofał się z Rajdu Dakar 2021
fot. PAP/EPA

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, wycofał się z Rajdu Dakar po wypadku na początku 9. etapu. Polak zerwał więzadła barkowe i doznał złamań kości stopy, ale czuje się dobrze.

  • Maciej Giemza miał wypadek na trasie 9. etapu Rajdu Dakar
  • W wyniku obrażeń Polak musiał wycofać się z rywalizacji
  • Motocyklista Orlen Teamu zerwał więzadła barkowe i złamał stopę

Maciej Giemza, który już w poniedziałek zmagał się z kontuzją nadgarstka, przed wtorkowym zajmował 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wcześniej z Dakaru wycofali się Adam Tomiczek oraz Jacek Bartoszek i w rywalizacji motocyklistów z Polaków pozostał już tylko Konrad Dąbrowski.

- Uległem wypadkowi przy prędkości 100-110 km na godzinę. Jechałem pod słońce i w kurzu, bo szybko dogoniłem zawodnika, który jechał przede mną. Uderzyłem w duży kamień i kilkukrotnie rolowałem z motocyklem. Chciałem jechać dalej, ale przy podnoszeniu motocykla zauważyłem, że coś jest nie tak. Okazało się, że mam zerwane więzadła po lewej stronie w barku i dwa złamania w prawej stopie. Nie byłem w stanie kontynuować jazdy i musiałem się wycofać - relacjonował Giemza.

Maciej Giemza miał wypadek. Wycofał się z Dakaru

We wtorek z powodu wypadków wycofali się także m.in. wicelider rajdu Australijczyk Toby Price i Argentyńczyk Luciano Benavides. Obaj z podejrzeniami złamań zostali przetransportowani do szpitala w Tabuku.

Wtorkowy etap Rajdu Dakar jest pętlą ze startem i metą w Neomie.

Maciej Giemza
fot. Maciek Giemza/InstaStory

RadioZET.pl/PAP