Maciej Bodnar za podium mistrzostw Europy. Medal był blisko

17.08.2022 20:31

Maciej Bodnar zajął piąte miejsce w mistrzostwach Europy w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Zwyciężył Szwajcar Steffan Bissegger.

Maciej Bodnar

Srebrny medal wywalczył rodak zwycięzcy Stefan Kueng, który był najlepszy w dwóch poprzednich edycjach mistrzostw Europy. Po brąz sięgnął dwukrotny mistrz świata w tej konkurencji Włoch Filippo Ganna.

Maciej Bodnar dojechał do mety jako piąty. Przed nim wyścig ukończył jeszcze Mikkel Bjerg z Danii. Udział w rywalizacji brał także inny reprezentant Polski - Filip Maciejuk, który zajął 20. miejsce.

Wcześniej w rywalizacji kobiet pierwsze miejsce również przypadło Szwajcarii - triumfowała Marlen Reusser. Agnieszka Skalniak-Sójka była 10., a Marta Lach zajęła 24. pozycję.