Zamknij

Mistrzostwa świata w Zakopanem odwołane. Powodem pandemia koronawirusa

28.09.2020 15:50
Mistrzostwa świata w Zakopanem odwołane
fot. Marek Dybas/REPORTER/EastNews

Mistrzostwa świata juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym w Zakopanem zostały odwołane z powodu postępującej w Polsce pandemii koronawirusa - poinformował wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, Wojciech Gumny. Podkreślił jednak, ze Zakopane bardzo chce przeprowadzić te mistrzostwa, ale w przyszłym sezonie.

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego podjął decyzję o odwołaniu mistrzostw świata juniorów i U23 w narciarstwie klasycznym, które miały odbyć się na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku w Zakopanem. Powodem jest pandemia koronawirusa.

Decyzja zapadła na sobotnim posiedzeniu zarządu PZN, a w poniedziałek informacja o tym została oficjalnie przesłana do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Zobacz także

MŚJ w narciarstwie klasycznym w Zakopanem odwołane z powodu koronawirusa

Nie znaczy to, że Polska całkowicie rezygnuje z organizacji tej imprezy.

- Taka jest procedura, że najpierw musi zapaść decyzja o odwołaniu, a potem wystąpimy o ponowne przyznanie nam tych zawodów, ale już w sezonie 2021/22 – wyjaśnił wiceprezes PZN Wojciech Gumny.

Decyzję o odwołaniu mistrzostw, które miały się odbyć w dniach 29 stycznia – 7 lutego przyszłego roku, tłumaczył niepewną sytuacją epidemiczną.

- Przepisy mówią jasno, że w Polsce można obecnie organizować imprezy sportowe, w których uczestnicy maksymalnie 250 osób, a w mistrzostwach świata miało brać udział prawie 800. Pandemia koronawirusa zamiast wygaszać – postępuje. Jest coraz więcej przypadków zakażeń. Musimy dbać o zdrowie obywateli i sportowców. Zrobienie na siłę tych zawodów mija się z celem, bo nikt nie wie ile osób i w jaki sposób mogłoby do Zakopanego dotrzeć – tłumaczył Gumny.

Podkreślił jednak, ze Zakopane bardzo chce przeprowadzić te mistrzostwa, ale w przyszłym sezonie.

- Czy tak się stadnie, to już zależy od decyzji FIS – dodał Gumny.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP