Zamknij

MŚ w wioślarstwie: Kolizja polskiej osady z... sędziami

28.08.2019 14:00
MŚ w wioślarstwie: Kolizja polskiej osady z... sędziami
fot. Imago Sport and News

Startująca w wioślarskich mistrzostwach świata w Linzu polska dwójka bez sternika w składzie: Bartosz Modrzyński i Łukasz Posyłajka miała podczas rywalizacji w ćwierćfinale kolizję z sędziowską motorówką. Doszło do złamania wiosła. Bieg będzie powtórzony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

– Wyścig zostanie powtórzony o godz. 14.19 w konsekwencji kolizji sędziowskiej motorówki z polską załogą, która złamała wiosło – napisano na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej.

W rozmowie z PAP zdarzenie potwierdził dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Bogdan Gryczuk. Jak relacjonował, do kolizji doszło niedługo przed półmetkiem. „To już było podczas wyścigu, w pełnym szpurcie. Widocznie »motorówkarz« albo sędzia się zagapił” – powiedział.

Biało-czerwoni muszą zająć co najmniej trzecie miejsce, aby awansować do półfinału. To znacznie przybliżyłoby ich do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej na przyszłoroczne igrzyska w Tokio – znaleźliby się w najlepszej dwunastce, a miejsce w Japonii uzyska 11 osad.

MŚ w wioślarstwie: Polki pozbawione szansy

Szansę na to straciły już startujące w tej samej konkurencji Anna Wierzbowska i Monika Sobieszek. Zajęły dopiero czwarte miejsce i będą walczyć o co najwyżej 13. lokatę mistrzostw w Linzu.

Do półfinału dwójek podwójnych wagi lekkiej udało się za to awansować Arturowi Mikołajczewskiemu i Jerzemu Kowalskiemu. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w ćwierćfinale, ustępując tylko Irlandczykom i Hiszpanom. Cała trójka zakwalifikowała się do półfinału. Miejsce w Tokio w tej konkurencji wywalczy siedem najlepszych osad.

Zobacz także

W rywalizacji kobiet Weronika Deresz i Katarzyna Wełna były piąte i również mogą liczyć już co najwyżej na 13. miejsce.

W środę o awans do kolejnych rund powalczą jeszcze cztery inne polskie osady. Łącznie w austriackich regatach startuje ich 12.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli. Pierwsze medale — w konkurencjach nieolimpijskich — zostaną rozdane w piątek. Pozostałe finały A odbędą się w weekend.

RadioZET.pl/PAP/MW