MŚ w wioślarstwie: Ziętarski i Biskup z brązowym medalem

01.09.2019 14:21
Miroslaw Zietarski i Mateusz Biskup
fot. PAP/EPA

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli w Linzu brązowy medal mistrzostw świata. To ich drugi wspólny sukces w imprezie tej rangi - przed dwoma laty w Sarasocie zajęli drugie miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Od startu szybkie tempo narzucili Chińczycy, którym Polacy próbowali dotrzymać kroku. Przez ponad połowę dystansu to się udawało, ale Azjaci w końcu zdystansowali biało-czerwonych. Wyprzedzili ich także Irlandczycy, którzy w końcówce przypuścili atak na liderów, lecz ostatecznie nie zdołali ich dogonić.

To czwarty krążek biało-czerwonych w austriackich regatach. W sobotę na najwyższym stopniu podium stanęła czwórka bez sternika, a srebrne medale wywalczyły obie czwórki podwójne.

O rozczarowaniu może mówić Natan Węgrzycki-Szymczyk, który startował w niedzielę w finale B jedynek. Zajął czwarte miejsce i stracił niespełna półtorej sekundy do sklasyfikowanego tuż przed nim Włocha Simone Martiniego. Pierwsza trójka tego wyścigu zapewniła sobie kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

W regatach w Linzu miejsce w Japonii wywalczyło sześć polskich osad. Oprócz wszystkich medalistów są to również: męska dwójka podwójna wagi lekkiej oraz czwórka bez sterniczki.

RadioZET.pl/PAP/MW