Zamknij

MŚ w short tracku: Natalia Maliszewska zdyskwalifikowana w ćwierćfinale 500 m

06.03.2021 16:00
Natalia Maliszewska
fot. PAP/EPA

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w ćwierćfinale 500 m mistrzostw świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. Do półfinału awansowała Nikola Mazur.

Natalia Maliszewska i Nicole Mazur startowały w tym samym biegu. Srebrna medalistka MŚ z 2018 roku znajdowała się na 3. pozycji i w niedozwolony sposób wyprzedziła będącą na 2. miejscu rodaczkę. Sędziowie nie mieli litości dla bardziej utytułowanej z reprezentantek Polski i ją zdyskwalifikowali. Przed nimi linię mety minęła Kanadyjka Florence Brunelle.

Z każdego z czterech wyścigów awans do półfinału wywalczyły po dwie najlepsze zawodniczki oraz z czasami dwie kolejne, najlepsze z trzecich pozycji.

Natalia Maliszewska - sukcesy

Maliszewska uznawana była za kandydatkę do medalu MŚ w Holandii. Przed trzema laty zdobyła srebro na 500 m w czempionacie globu w Montrealu. Łyżwiarka Juvenii Białystok bardzo dobrze spisywała się również w mistrzostwach Europy – na tym dystansie wywalczyła złoty medal w 2019 roku właśnie w Dordrechcie, srebrny kilka tygodni temu w Gdańsku i brązowy w edycji 2020 w Debreczynie.

RadioZET.pl/PAP