Zamknij

MŚ w narciarstwie klasycznym zamknięte dla publiczności

19.01.2021 16:44
MŚ w narciarstwie bez kibiców
fot. PAP

Mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021 (23 lutego - 7 marca) odbędą się bez udziału kibiców - poinformowali we wtorek organizatorzy. To efekt pandemii COVID-19.

  • MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie odbędą się bez udziału kibiców
  • Wcześniej organizatorzy mieli nadzieję, że uda się przeprowadzić tę imprezę częściowo z publicznością
  • MŚ w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021 odbędą się w dniach 23 lutego - 7 marca

MŚ w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021 wbrew wcześniejszym optymistycznym zapowiedziom w całości odbędą się bez publiczności. Wcześniej organizatorzy starali się o dopuszczenie 2,5 tysiąca miejsc dla fanów podczas konkursu skoków narciarskich oraz 2 tys. na stadionie, na którym toczyć się będzie rywalizacja biegaczek i biegaczy narciarskich.

"Oczywiście wszyscy chcielibyśmy, aby decyzja była inna" - zaznaczył szef Niemieckiej Federacji Narciarskiej (DSV) Franz Steinle, cytowany w komunikacie organizatorów.

MŚ w narciarstwie 2021 bez kibiców

Kibiców nie było w Oberstdorfie na konkursie skoków rozpoczynającym tradycyjnie Turniej Czterech Skoczni, ale organizatorzy MŚ mieli nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna do lutego poprawi się.

"Dziś już wiemy, że pozytywny scenariusz się nie sprawdzi i MŚ nie będą zimową bajką, ale zostaną rozegrane na pustych obiektach" - dodał Steinle, który zaapelował do fanów narciarstwa, by śledzili relacje w telewizji i internecie.

Wszyscy, którzy nabyli już bilety na zawody w Oberstdorfie, otrzymają zwrot pieniędzy.

RadioZET.pl/PAP