Zamknij

Michał Kwiatkowski zrezygnował ze startu w mistrzostwach świata

17.09.2019 09:54
Michał Kwiatkowski zrezygnował ze startu w MŚ
fot. Agnieszka Torba/East News

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w mistrzostwach świata, które rozpoczną się 22 września w brytyjskim hrabstwie Yorkshire. Kolarz brytyjskiej ekipy Ineos poinformował we wtorek w mediach społecznościowych, że powodem tej decyzji jest przemęczenie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Zbyt wielki mam szacunek do tych barw i tego orzełka, by jechać na MŚ 2019. Po Tour de France mówiłem, że mój organizm woła o solidną przerwę. Bez półśrodków. Od tamtej pory nie gonię wyniku. Bardzo tego potrzebowałem. Trzymam mocno kciuki za całą kadrę" - napisał mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z Ponferrady (2014).

W tym sezonie 29-letni kolarz z Torunia nie błyszczał, a po miesięcznej przerwie po Tour de France był zupełnie bez formy. W klasyku w Hamburgu zajął 116. miejsce, następnie nie ukończył wyścigu etapowego Deutschland Tour. Kilka dni temu w pierwszym klasyku w Kanadzie - Grand Prix Quebecu był 119., a w trakcie drugiego w Montrealu zszedł z trasy.

MŚ w kolarstwie 2019: Majka i Niewiadoma liderami

W tej sytuacji liderem biało-czerwonych w wyścigu elity o mistrzostwo świata 29 września będzie Rafał Majka, szósty zawodnik zakończonej w niedzielę w Madrycie Vuelta a Espana.

W wyścigu kobiet w Yorkshire liderkami polskiej kadry będą Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska.

RadioZET.pl/PAP/KS