MŚ w judo: Brązowy medal Julii Kowalczyk w kategorii 57 kg

27.08.2019 14:09
Julia Kowalczyk brązową medalistką MŚ w judo

Julia Kowalczyk (kat. 57 kg) wygrała w Tokio przez ippon z Bułgarką Iweliną Iliewą i zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w judo. We wtorek reprezentantka Polski triumfowała w pięciu z sześciu walk.

Wcześniej zawodniczka Polonii Rybnik pokonała Lam Nok Yeung z Hongkongu, Serbkę Maricę Perisić i Izraelkę Timnę Nelson Levy oraz w pojedynku repesażowym Rosjankę Darię Meżecką. Polka przegrała tylko w ćwierćfinale, zresztą w pechowych okolicznościach, z broniącą tytułu Tsukasą Yoshidą.

MŚ w judo: Julia Kowalczyk brązową medalistką

Kowalczyk była bliska sprawienia sensacji, bowiem na 18 sekund przed końcem zdobyła waza-ari. Japonka szybko zdołała jednak odrobić straty, a w dogrywce założyła skuteczne trzymanie. W dorobku Yoshidy są już złoto MŚ 2018 i srebro MŚ 2017, a w finale w Tokio spotka się z Kanadyjką Christą Deguchi.

Poprzedni medal mistrzostw globu dla Polski wywalczyła Agata Ozdoba-Błach (63 kg) - brąz przed dwoma laty w Budapeszcie. Rok temu w Baku piąte miejsce zajął Damian Szwarnowiecki (81 kg).