Kompromitacja Polaków w hokejowych MŚ. Stracili 11 bramek w jednym meczu

Andreas Nicolaides
28.04.2017 18:38
hokej, Polska
fot. East News

Polacy przegrali w Kijowie z Austrią 0:11 (0:3, 0:4, 0:4) w swoim ostatnim występie w mistrzostwach świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie. Biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce i w przyszłym roku będą występowali na tym samym poziomie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed ostatnią kolejką spotkań Polacy mieli nawet teoretyczne szanse na awans do elity. Musieli pokonać Austriaków i liczyć na porażkę Kazachstanu lub Korei Południowej. Biało-czerwoni nie zdołali jednak wykonać swojej części, a piątkowa klęska jest największą od 1989 roku, kiedy w MŚ w Sztokholmie przegrali z Czechosłowacją 0:15.

Wynik już w drugiej minucie otworzył Martin Ulmer, a w pierwszej tercji na listę strzelców wpisali się jeszcze Brian Lebler i Fabio Hofer. W przerwie trener Jacek Pachta zdecydował się na zmianę bramkarza; Przemysława Odrobnego zastąpił Rafał Radziszewski.

Polacy drugą część zaczęli dobrze, atakowali, ale po jej ośmiu minutach Austriacy znów przejęli inicjatywę i zdobyli kolejne cztery bramki. Dwie były dziełem Konstantina Komarka, a po jednej dołożyli Thomas Raffl oraz Lukas Haudum.

W ostatniej tercji rywale przypieczętowali awans do elity kontynuując festiwal strzelecki. Hat-tricka skompletował Ulmer, z drugiego gola cieszył się Haudum, a Radziszewskiego pokonał też Steven Strong.

Wcześniej reprezentacja Polski w Kijowie przegrała z Koreą 2:4 i Kazachstanem po dogrywce 0:1, a pokonać zdołała Ukrainę 2:1 i Węgry 2:0.

Do elity oprócz Austrii prawdopodobnie awansuje też Korea, która w wieczornym meczu musi pokonać zdegradowaną już Ukrainę. Jeśli jednak Azjaci zawiodą, to w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym roku zagra Kazachstan.

Polska - Austria 0:11 (0:3, 0:4, 0:4)

Bramki: Martin Ulmer (2), Brian Lebler (8, 51, 56), Fabio Hofer (11), Thomas Raffl (29), Lukas Haudum (30, 49), Konstantin Komarek (36, 40), Steven Strong (47).

Strzały: Polska - 26; Austria - 30. Kary: Polska - 4 minuty; Austria - 8 minut.

RadioZET.pl/PAP/AN