Zamknij

MŚ w biathlonie: Polki o jedną zmianę od złota, Norweżki najlepsze w sztafecie

22.02.2020 12:59
MŚ w biathlonie
fot. PZBiath

Reprezentacja Polski w składzie Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń zajęły 7. miejsce w sztafecie podczas biathlonowych mistrzostw świata w Anterselwie. Po trzech zmianach biało-czerwone były liderkami. Wygrały Norweżki przed Niemkami i Ukrainkami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na półmetku liderkami były Włoszki, ale było niemal pewne, że po Lisie Vittozzi i fantastycznie strzelającej Dorothei Wierer ich koleżanki będą traciły z blisko minutowej przewagi. Po dwóch karnych rundach Federiki Sanfilippo reprezentantki gospodarzy przestały się liczyć w walce o medale. Zmagania ukończyły na 10. pozycji.

MŚ w biathlonie - WYNIKI sztafety kobiet

Tymczasem po cichu swoją pozycję budowały Polki. Kinga Zbylut strzelała "na czysto" i swoją zmianę zakończyła na 4. lokacie. Monika Hojnisz-Staręga, która jako jedyna wystartuje w kończącym te mistrzostwa niedzielnym biegu masowym, wyprowadziła naszą drużynę na 2. pozycję, a Kamila Żuk wykorzystała fatalną postawę Włoszki i objęła prowadzenie! Magdalena Gwizdoń miała ponad 40 sekund przewagi nad Marte Olsbu Roeiseland, Denise Herrmann, Hanną Oeberg i pozostałymi bardzo mocnymi rywalkami.

Niestety najbardziej doświadczona z Polek aż cztery razy dobierała i ostatecznie musiała uznać wyższość sześciu sztafet. Złoto - co nie jest żadnym zaskoczeniem - zdobyły Norweżki, a wraz z nimi na podium staną Niemki i Ukrainki.

Polska sztafeta w Pjongczangu

Po trzech zmianach Polki były w niebie, a finalnie mogły im się przypomnieć igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Wtedy też biało-czerwone prowadziły, ale Weronika Nowakowska nie zdołała utrzymać 1. miejsca i skończyło się na pozycji 7.

RadioZET.pl